[ubermenu config_id="main"]

Дізнайтесь, як більше продавати і заробляти! Я знаю, як це зробити і навчу вас!

Отримайте безкоштовний доступ до серії відеоуроків для збільшення ваших продажів та доходів

Професійна підготовка

Training for business, Core business school, NBtraining та інші професійні курси. 

Як підприємець – я знаю ціну часу і грошам. Я даю тільки ту інформацію, за яку сама б платила гроші. 

Більше інформації про мене…

 

Понад 1000 менеджерів та підприємців із 10 країн пройшли офлайн та онлайн навчання

Все так просто і так працює! Отриманий результат після тренінгу перевершив всі мої очікування! Продаємо набагато більше з азартом і задоволенням! 

Лариса Бейко, директор салону подарунків «Le Present», Київ.

Решта відгуків…

 

Понад 30 корпортативних клієнтів

b06ba4427b589d6b7bc922c7037c1130

ТОВ “Маркетинг і Комунікації”, Львів

Кейси i подяки від компаній

 

Свіжі статті з бізнес-блогу

Цікаві і правдиві бізнес-історії з життя, безліч корисних технік, прикладів, кейсів, порад

Синдром Instagram – 5 нових правил поведінки в соцмережах.

Синдром Instagram – 5 нових правил поведінки в соцмережах.

 

Людмила Калабуха бізнес-тренер

Зараз культ успіху.

Складається враження, що всі тільки і роблять, що ходять на концерти, виставки, регулярно займаються в спортзалі та відвідують тренінги, встигають прочитати всі модні книги та подивится фільми. Крім того, половина френдів або постійно кудись мандрує, або переїхали жити в теплі краї. Навіть сніданок і кава в Instagram та Facebook виглядають смачнішими за наші.

Особливо це стосується профілів успішних людей. І здається, що наше життя безбарвне і нецікаве, все найкраще пройшло повз нас.

Людмила Калабуха бізнес-тренер

Беру участь в мега-форумах по створенню та просуванню особистого бренду в соцмережах разом із найкрутішими блогерами України і про це пишуть круті ЗМІ. Пишаюся.

 

Як позбавитися синдрому Instagram:

 • Будьте реалістами.

Розвивайте критичне мислення. В житті все далеко не так, як нам показують соцмережі. Ви що думаєте, що цим людям на фото не буває сумно чи одиноко? Вони не хворіють і в них завжди ідеальні діти і чоловіки? В них не буває прищів, страху і розчарування? І грошей їм завжди вистарчає? Це не так.

 

 • Тренуйте мяз наглості.

Спостерігайте за хвалькуватими людьми, проаналізуєте, що вони роблять, повчіться в них. Вмійте про себе заявити і наполягти на своєму. Тренуйте м’яз здорової наглості. Це вкрай необхідний навик. Коли мені кажуть, що я дуже нагла, я відповідаю: “Дякую, я багато працювала над собою”.

 

 

 • Вийдіть з тіні.

Згадайте, що роблять ваші конкуренти. Простий приклад – хтось пече торти або вишиває хрестиком, а ці вироби, м’яко кажучи, сумнівної якості. Але це не заважає їм писати, що вони класні і отримувати замовлення з соцмереж. Всі їх знають, багато хто в них купує. А ви такий прекрасний ховаєтеся у тінь, хоч робите все значно краще за них.

 

Про помилки, які ви 100% робите на своїх сторінках в соцмережах і навіть про це не здогадуєтеся, обов’язково читайте тут.

 

 • Не порівнюйте себе з іншими.

Порівняння – це біда. А ми ж знайдемо, як це зробити, щоб воно було не на нашу користь. Які ж ми в цьому експерти! Порівнюйте виключно із самим собою в минулому і тіштеся, якими ви стали зараз. Навчіться відзначати та винагороджувати себе за найменші успіхи, збирайте їх у скарбницю ваших перемог.

 

Людмила Калабуха бізнес-тренер

 • ShowMust Go On!

Щоб не ставалося у вашому житті, незмінно транслюйте успіх. Як казав мій батько: “Хай краще нам заздрять, ніж ми будемо комусь заздрити”. Соцмережі давно не майданчик для спілкування з друзями. Тут не місце для плачів та таємниць. Ніхто не любить лузерів. Так, вас показово пожаліють, тільки купувати будуть не у вас. Всі хочуть працювати з переможцями. Будьте в тренді.

 

Детально про те, як розвивати особистий бренд в соцмережах, що, як і коли там писати детально написано у моїй книзі “Почніть говорити “НІ”.

 

А головне, розказуйте про себе, транслюйте свою експертність. Ви далі вважаєте, що якщо ви просто будете добре робити свою роботу, навіть краще за всіх, цього достатньо, щоб весь ринок став вашим? Не достатньо. Ніхто про вас не дізнається, якщо ви самі не почнете розказувати про себе. Соцмережі в поміч.

 

Прості правила, а як працюють? Неодноразово допомагали учасникам моїх тренінгів з продажів та консультацій. А тепер все беремо і втілюємо в життя.

 

Хай конкуренти страждають на синдром Instagram.

 

 

Як розвинути впевненість? – радить Загорецька Людмила Степанівна.

Як розвинути впевненість? – радить Загорецька Людмила Степанівна.

28755745_1990259801228379_1725607299_o

 

.

Львівська команда коміків “Загорецька Людмила Степанівна” у складі Віктора Розового, Святослава Антіпова та Дмитра підкорила всіх своїм нестандартним гумором.

Саме до них я звернулася, щоб дізнатися про роль гумору як складової впевненості та успіху в житті. І висновок був несподіваний:

“Щоб розвинути впевненість в собі, треба собі “насипати”. Тай таке”  :)

 

Тільки факти:

“Загорецька Людмила Степанівна”

 • – одна з двох команд-переможниць телевізійного проекту “Ліга сміху” на телеканалі «1+1»,
 • - переможці Рівненської та Тернопільської “Ліги сміху”,
 • - учасники телепроекту “Ігри приколів” та мега-популярного проекту в інтернет-мережі Kurwa Matj (відеокліпи про Йосипа та Влодика, контрабандистів-невдах).

 

Я виросла серед акторів, режисерів та найрізноманітніших митців – це було коло спілкування моїх батьків.

Моя історія – тут.

Для себе я їх розділяла на 2 категорії:

- не можуть вийти “з образу” і навіть на власній кухні “ГРАЮТЬ”. Їхній, як зараз прийнято казати, меседж: “ви поряд із ЗІРКОЮ, пам’ятайте про це і усвідомте, як вам пощастило”. І “грають!”.

- нудні закриті люди, яких дуже дратує, що у звичайному житті (не на сцені) від них очікують фонтану емоцій та, як мінімум, блискучих тостів та промов. Їх меседж: “дайте спокій, не рухайте мене, я зараз не на сцені”.

Коли я йшла на зустріч з хлопцями з “Загорецької”, мені було цікаво, до якого ж типу належать наші новітні зірки?

А вони виявилися розумними та веселими. Людьми з чіткою життєвою позицією щодо своєї справи та серйозним ставленням до всього, що вони роблять.

 

Ексклюзивно для читачів мого блогу  http://kalabukha.com.ua/

та моєї нової книги “Право бути собою” (яку я зараз пишу) лідер проекту Віктор Розовий розказав про

алкоголь, своє право бути собою і те, як гумор допоможе розвинути впевненість:

 

 1. Про роботу.

5 років я працював бізнес-аналітиком у сфері IT. Кожного дня мені на серці ставало все сумніше і сумніше. Хотілося спілкування з людьми, нових вражень, зустрічей. Від того, що я був замкнутий в одному приміщенні та нудьги навіть почала сіпатися нога. Так, ця робота добре годувала, але не приносила радості.

Ваша перша книга називається  “Почніть говорити “НІ”. Насправді, це необхідне вміння.

Так я тоді сказав собі тверде “НІ”: я не буду робити те, що мене не надихає. Так я знайшов себе в гуморі, який зараз годує значно краще, ніж колишня робота у сфері IT :)

 

легке

 1. Про шкідливі звички.

Я рано постарів – почав палити в 6 класі, кинув палити в 9-му.

 

А шість років вже зовсім не вживаю алкоголь.

Як це сталося?

2.01.12 я сильно набухався. Прокинувся на наступний день і сказав собі “Годі. Від сьогодні ти не п’єш».

Я просто відчував, що стаю слабшим морально, інтелектуально і фізично, а деякі моменти мого життя просто виходять з-під контролю.

І вже 6 років тримаюся. Що це дало? Вивільнилося купа вільного часу, який я присвячую гумору.

 

 

Ось так я став стрейтэджером.

Чули? Це відгалуження панк/хардкор-культури, характерними рисами якого є повна відмова алкоголю, тютюну та будь-яких наркотиків, розбірливість у статевих зв’язках. Також серед стрейтэджерів багато вегетаріанців та веганів. Вони борці за права тварин.

 

Але я зовсім на нав’язую іншим свого вибору.

Я маю право бути собою і поважаю таке право інших. Радо розділяю дух веселощів в компаніях, проте сам не п’ю і не палю. Часто мене питають, чи я хворий?

Декому я розказую про стрейтэдж істрейтэджерів та люди лякаються. Тому легше сказати, що я хворий, ніж комусь щось довго пояснювати.

 

28693637_1990259481228411_320774021_o

 

 1. Про гумор як кращий спосіб розвинути впевненість в собі.

Для мене головна ознака впевненої в собі людини

– вміти сміятися над собою.

У гумористів є свій сленг – якщо хтось кого підколює чи висміює, це називається “насипати”. Наприклад, от вони йому насипають, а він – молодець, тримається.

 

Насипайте самі собі, навчіться сміятися над собою, і ви станете невразливі для жодних підколів.

 

Приклад.

Підходить хлопець для дівчини і каже “ Ти дурна”. Дівчина ображається.

А коли їй каже “В тебе зелене волосся”, реакція дівчини “Що це ти таке мені кажеш? Я ж руда!” – образи нема, є здивування.

 

І в першому і в другому випадку була сказана неправда, так чому ж в першому дівчина образилася?

Тому що вона сама вважає себе недостатньо розумною! Ось як інші бачать вашу невпевненість у собі.

 

Людмила Калабуха:

- Дійсно, можна б “насипати” собі!

Наприклад, так:

 • Прямо видно, що дурна? Скажу по секрету, я багато над цим працювала – хлопці лякаються, коли бачать розумну дівчину. А так – це дуже вигідна позиція – дурненьких всі вважають безпечними, дурненькими опікуються, з них менше вимагають, що з дурненької візьмеш?  Дякую, порадував ти мене, виглядаю як дурненька! :) Ура!

 

Віктор Розовий:

- Рвань :)

 

Людмила Калабуха:

- Вікторе, що зробити, що інші прийняли ваші правила життя?

 

Віктор Розовий:

- Не вчіть нікого жити, а станьте прикладом, щоб інші самі захотіли стати такими, як ви. А головне, вмійте самі собі насипати, посміятися над собою. Ви станете невразливі і ніхто ніколи не похитне вашу впевненість у собі.

 

5 способів як подолати страх успіху або синдром самозванця.

5 способів як подолати страх успіху або синдром самозванця.

Людмила Калабуха бізнес-тренер

 

Коли мова йде про успіх, мало хто думає, що його можна боятися і саботувати.

А насправді, такі люди вважають себе не гідними того, що їх ставлять у приклад чи просувають по службі:

 • - не пишуть про свої досягнення в соцмережах,
 • - працюють за 3 копійки,
 • - стидаються пропонувати свої послуги/товари та піаритися.

 

Страх успіху не дає розвиватися бізнесу, знаходити нових клієнтів, блокує особистісний розвиток та розвиток власного бренду.

 

Тест від Калабухи – дайте відповіді такі запитання. Собі.

 1. Ви ніяковієте, коли чуєте слова захоплення та компліменти на свою адресу?
 2. Ви погоджуєтеся з висловом “Все, що я роблю – це може зробити будь-хто”?
 3. Ви досягнули успіху завдяки правильному моменту, щасливому збігу обставин або якійсь помилці?
 4. Вам здається, що є люди, які значно більше роблять і працюють, а хвалять чомусь саме вас?
 5. Ви чекаєте, що рано чи пізно найдеться розумник, який вас розкритикує і доведе всім, що нагороди, подяки і лаври ви отримали незаслужено?

 

Якщо хоч на одне запитання ви дали собі ствердну відповідь, ви тільки що діагностували в себе страх успіху або синдром самозванця.

 

Довідка: самозванець – це людина, що видає себе за когось іншого, ким вона не є, тобто обманює людей.

 

Ну що, любі друзі “самозванці”! В мене є для вас 2 новини. Традиційно.

Хороша: страх успіху притаманний виключно талановитим, працьовитим людям з великими можливостями.

 

Погана: будете продовжувати в тому ж дусі, всі ваші страхи справдяться, і всі повірять, що ви не зробили нічого видатного, та перестануть вас хвалити й нагороджувати.

 

А що? Ви ж самі переконуєте всіх і себе, в першу чергу, що ви не такий фаховий експерт, як іншим здається, і не маєте ніякого права поки що про себе голосно заявляти.

 

Органічне охоплення моїх дописів на моїй бізнес-сторінці.

Органічне охоплення моїх дописів на моїй бізнес-сторінці у Facebook

 

Приклад 1.

Ваша конкурентка пече торти або вишиває хрестиком і її вироби, м’яко кажучи, сумнівної якості. Але вона регулярно постить їх і пише, що вони класні, та отримує замовлення з соцмереж. Всі її знають, багато хто в неї купує, хоча вона це робить набагато гірше від вас.

А ви сидите, на все це дивитеся, жаба вас дусить. Давайте будемо чесними :)

Просто різниця між нею і вами в тому, що ви до сих пір вважаєте себе недостатньо компетентними, боїтеся, що вас розкритикують. Ви не можете навіть розказати іншим, чим ви займаєтеся, і що до вас можна звернутися по певних питаннях, прийти і щось купити.

 

Приклад 2.

Як можна написати, що ви художник? Чи фотограф. Чи дизайнер. Спочатку треба ж взяти участь в якихось виставках, потрапити в престижні каталоги, а вже потім говорити всім, що ви щось робите на замовлення. А коли ваші друзі в соцмережах підписують, що ці фото чи чудове оформлення від вас, ви їм терміново пишете, щоб вони цього не робили. Інші справжні художники/фотографи/дизайнери побачать і висміють вас, що ви посміли так гучно себе назвати.

 

Особливо синдром самозванця заважає, коли ви робите перші кроки у новій справі. Здається, що в цій сфері вже все написано, сказано, зроблено, всі ніші зайняти. І ви запитуєте себе:

 • - Що ти можеш ще додати?
 • - Яке право ти маєш цим займатися?
 • - Хто ти такий/така, щоб вчити чомусь інших, проводити консультації, виступати на форумах?

 

 

Чому виникає страх успіху або синдром самозванця?

Я зібрала 7 причин, згідно яких  успіх виглядає небезпечним і його уникають:

1. Нас з дитинства критикували за помилки або невідповідність певним очікуванням, особливо ніколи не хвалили. Нас зовсім не навчили приймати похвалу.

2. Боїмося стати успішнішими за близьку людину (чоловіка, брата, друга, батьків). Жінок на шляху до успіху зупиняє страх суспільного засудження і навіть можливої втрати сім’ї. Їх можуть критикувати за кар’єризм і нехтування сімейними обов’язками.

3. Досягнення змінюють звичне життя і стосунки людей, з’являється страх бути відкинутими важливими для вас людьми та друзями через заздрість.

4. Якщо у вашій родині завжди засуджували багатих людей, то сформувалася хибна установка: успіх та визнання зроблять вас бездушними і черствими. З дитинства ж доводили, що гроші – це зло, їх мають тільки безсовісні люди. А чесні, хороші, працьовиті - завжди не мають грошей та визнання. От ми і боїмося виглядати поганими.

5. Багато кому радили “Не висовуватися”, “високо злетиш, низько впадеш” – і це заважає піднятися вище від звичного оточення та викликає страх успіху.

6. Де гарантія, що ви впораєтеся з новою відповідальністю, яка прийшла разом з перемогою? Успіх постійно треба доводити новими проектами та діями, чи є у вас на це ресурси та бажання?

7. Нас не навчили пишатися собою і своїми перемогами. Це ж соромно! Так чинять хвальки. А ми – хороші і скромні.

 

Про те, як зробити успішнішими ваші ділові зустрічі, дивіться у відео.

 

Що робити, щоб страх успіху або синдром самозванця не гальмував розвиток вашого особистого бренду та бізнесу?

 

5 способів подолати страх успіху та синдром самозванця від Калабухи:

 

 1. Одна мрія на двох.

Створіть із близькою людиною спільну мрію, якою б ви досягали разом і не переживали, що хтось з вас успішніший. Вдвох легше подолати всі сходинки на шляху до успіху. Мене дуже дивує під час консультацій жінок-підприємців, що вони ніколи ні в чому не радяться щодо бізнесу зі своїми чоловіками-бізнесменами. Живуть ніби кожний сам по собі. Печаль, як що і у вас так.

Про наші з чоловіком спільні мрії і подорожі я пишу статті-трилери і знімають сюжети модні телеканали.

 

 1. Навчіться приймати компліменти.

Вас хвалять, а ви кажете : “Так, ну, та перестаньте”. Це жах.

Як правильно приймати похвалу і компліменти, і які неприємності вас очікують, якщо не почнете це робити грамотно,  я детально пишу тут.

 

 1. Припиніть весь час вчитися!

От ще ті курси, от ще пару дипломів і тоді я вже почну практикувати, тоді я поставлю вищі ціни на свої послуги і почну заробляти. А зараз я тільки вчуся, - чую я на кожній консультації.

А тепер візьмемо такий приклад:

Ви вмієте заробити 1000 грн. А хтось не вміє. Хтось заробляє тільки 100 грн. і ви для нього – зразок. Так навчіть людей заробляти 1000 грн. Передайте свій досвід, як ви це робите. Поки ви їх вчили, ви почали заробляти 5 тис грн., а ваші клієнти, відповідно, завдяки вашим настановам вийшли на дохід в 1000 грн. Це ж чудовий результат! І вже можете їх вчити, як заробляти 5 тис грн. Зростаєте ви, зростають результати ваших учнів, прогрес у всіх!

 

Почніть нарешті заробляти. Продайте те, що вже є.

  Людмила Калабуха бізнес-тренер

 

 1. Не вірите, що ви круті? Створіть своє УТП.

Не резюме, а власне УТП - Унікальну Торгову Пропозицію. Перерахуйте цифри і факти, які стоять за вашими плечима. Напишіть історію свого становлення як фахівця чи історію компанії.

 

Яку добру службу вам послужить ваше УТП?

 • - ви припините вважати себе самозванцями;
 • - отримаєте неймовірні аргументи для переконання ваших клієнтів вибрати саме вас серед всіх ваших конкурентів.

 

Ось вам для зразків 2 коротких УТП – моє і мого чоловіка.

 

Людмила Калабуха - бізнес-тренер, коуч,

Спеціалізація – тренінги з продажів для персоналу, консультації для підприємців, створення персонального бренду онлайн та офлайн,

23 роки в продажах,

перший україномовний бізнес-консультант в інтернеті,

автор 3 профільних книг, 4 відеокурсів,

автор бестселера з продажів та переговорів “Почніть говорити НІ” – номінація на кращу книгу України 2017,

перший україномовний онлайн-консультант з продажів http://kalabukha.com.ua/

експерт з переговорів українських ЗМІ (інтернет та друковані ресурси “Бізнес”, “Українська правда життя”, топові радіомережі та телеканали “Новий канал”, “ZIK”, ТРК “Люкс”, провідні агенції інформації та аналітики Західної України та інші. ),

спікер десятків профільних форумів та конференцій з реклами, продажів та переговорів,

географія учасників тренінгів онлайн та офлайн – 20 країн світу,

мандрівниця (відвідала 40 країн),

львівянка.

Правильна розповідь про вашу сім'ю сприяє розвитку бренду :)

Правильна розповідь про вашу сім’ю сприяє розвитку бренду :)

 

Сергій Калабуха, Львів.

Професійний акваріуміст з 10-річним досвідом, підприємець, http://aqua-svit.com.ua/

спеціалізація – прісноводна акваріумістика, власник мережі зоомагазинів,

Експерт з акваріумістики українських ЗМІ (інтернет-ресурси “Україна молода”, “Мегаполіс”, “Креденс”, “Фото старого Львова” та телеканали “Новий канал”, “ZIK” , ТРК “Львів”).

Дитячу мрію та доросле хобі перетворив на успішний бізнес.

Мандрівник, відвідав 40 країн - від вулканів Ісландії до джунглів Бразилії, Аргентини, В’єтнаму та Камбоджі, від пісків Йорданії до найдорожчих світових столиць. Про ці подорожі світом зняли сюжети та написали статті провідні друковані, інтернет та телерадіоресурси України.

 

Що ми бачимо?

УТП – це цифри і факти, які можна сказати виключно про вас. Ніяких загальних фраз. Ні про когось іншого ці факти сказати не можна.

 • - кількість клієнтів, міст, де ви працювали або звідки люди у вас були,
 • - які ЗМІ про вас написали і показали,
 • - хто і чим нагородив,
 • - статусні клієнти (якщо серед ваших клієнтів є відомі люди чи компанії, розкажіть про це),
 • - досягнення в цифрах
 • - спеціалізація.

У вас є купа досягнень. Ось вам 2 зразки – сядьте і перерахуйте всі проекти, в яких ви брали участь.

Впевнена, що ви здивуєтеся: невже це я такий крутий? На консультаціях в мене дивуються всі, коли ми разом створюємо УПТ людей та компаній.

Відгуки про мої консультаціі читайте тут.

 

Ваше УТП дасть вам вагомі аргументи для переконання клієнтів вибрати саме вас серед всіх ваших конкурентів.

 

 

 1. Напишіть свою історію і історію своєї компанії.

Як це робити, я детально описую в розділі “Моя історія” 

Уважно читайте та напишіть в коментарях свою історію, попіартеся.

 

Для чого потрібна ваша історія:

 • - викласти на вашому сайті,
 • - для ЗМІ, яким ви будете давати інтерв’ю, це буде чудовий конспект для журналістів. Ви здивуєтеся, які ЗМІ, які інтерв’ю? Якщо ви зробите так, як тут написано, про вас будуть писати і знімати сюжети. Гарантовано.
 • - будете писати, для себе визначить, в чому саме ваша заслуга і ваша праця, а яка частина успіху – результат везіння. Виявиться, що часто-густо везінням і не пахне! J
 • - це дієвий мотиваційний компняк. Перечитуйте її періодично і пишайтеся, який шлях ви пройшли, щоб стати тим, ким ви зараз є. Як ви стали собою.

 

Пишаюся відгуками своїх читачів.

Пишаюся відгуками своїх читачів.

 

Після того, як моя книга про мистецтво відмов стала всеукраїнським бестселером, вже майже розійшовся другий тираж, номінована на кращу книгу України 2017, я вирішила написати її продовження.

Замовити книгу “Почніть говорити “НІ”  можна тут.

А ця стаття –  це глава з книги, яку я зараз пишу. Робоча назва “Я маю право бути собою”.

 

Ну, як зі страхом успіху та синдромом самозванця розібралися? Напишіть в коментарях!

 

Як український стартап, який я консультую, за 1 рік здобув світове визнання!

Як український стартап, який я консультую, за 1 рік здобув світове визнання!
Селфі з кутур'є Андре Таном - експерти в одному проекті.

Селфі з кутур’є Андре Таном - експерти в одному проекті.

 

Бути єдиним бізнес-експертом міжнародного онлайн-чемпіонату, виступати разом з дизайнером Андре Таном та засновниками кращих шкіл манікюру з різних країн, в яких найбільша кількість підписників в Instagram у світі! Як же це круто!

 

Так шалено пройшли мої 6, 7 та 8 жовтня 2017 в Харкові, Дніпрі та Києві! Я не тільки презентації книги “Почніть говорити “НІ “ робила, я ще й працювала! :)

 

І така в мене гордість за нашу Україну, за наших людей, які повірили в себе, ризикнули і перемогли! Це для тих пишу, хто вважає, що в нашій країні не можливо бути успішною людиною і робити успішні проекти.

 

Розказую детально. Дзвінок рівно рік тому:

- Людмила, ми читаємо ваші статті в профільних журналах для б’юті-індустрії та хочемо запросити стати бізнес-експектом нашого міжнародного проекту для майстрів манікюру і власників салонів краси.

 

- Цікаво, що за проект.

 

- У світі є міжнародний проект: обирається сайт дня, сайт місяця і сайт року за допомогою онлайн-голосування. Так формуються тренди та пишеться історія індустрії.

 

А ми подумали, чому б не зробити такий проект по манікюру і не вибирати за допомогою міжнародного онлайн-голосування кращий манікюр дня, місяця і року.

 

Nails of the year в Києві

Nails of the year в Києві

 

- Те, що малюється на нігтях – справжнє мистецтво, але про ці мініатюрні шедеври знає дуже обмежене коло людей і в музеї їх не виставиш.

 

Тому ми вирішили створити проект, завдяки якому БУДЬ-ЯКИЙ майстер манікюру з БУДЬ-ЯКОЇ точки планети міг отримати визнання, показати свої роботи людям у всіх країнах та отримати гідну оцінку як клієнтів, так експертів і колег.

Запрошуємо вас до співпраці, як єдиного бізнес-експерта.

А переможцям вручати такий собі Оскар для майстрів манікюру – наш диплом. Це дасть можливість тим, хто його отримав, стати визнаним лідером галузі, підвищити вартість своїх послуг, створити свою школу, самому стати експертом нашого проекту і перетворитися з людини, яка чистить, пиляє і покриває, на справжній бренд.

- Боже, як цікаво! Ви придумали це самі? Ото у Дніпрі живуть креативні люди!

 

Ось така розмова відбулася у нас з Юрієм Мартиненко з Дніпра.

Юрій Мартиненко - засновник проекту.

Юрій Мартиненко - засновник проекту.

 

Так з’явився проект https://nailsoftheday.com/ , який починався як платформа для майстрів манікюру з України, але в ньому почали активно реєструватися учасники з різних країн. Участь та реєстрація – безкоштовна.

 

Отже, здобутки за 1 рік, тільки факти:

- участь взяли понад 7 тис. майстрів з 45 країн світу,

- виставлено понад 66 тис. робіт,

- видано вже понад 1 тис дипломів.

 

Звичайно зараз у Юрія і Надії Мартиненко вже є потужна команда, світове визнання, лаври і аплодисменти. Але я повірила в цей стартап і стала допомагати зі всім своїм ентузіазмом і натиском на самих початках, коли тяжко зароблені та зібрані на власну квартиру гроші молоде подружжя вирішило вкласти у свій проект.

 

6, 7 і 8 жовтня 2017 в Харкові, Києві та Дніпрі відбувався перша міжнародна фестиваль-конференція – головна подія року в nail-індустріі.

 

Групове фото з учасниками і колегами в Дніпрі.

Групове фото з учасниками і колегами в Дніпрі.

 

Моя доповідь “Як продати 4 послуги замість одної” за матеріалами книги “Ігри з цінами: 121 спосіб заробляти дорого”: – як більше заробити, грамотно підняти ціни, зберегти постійних клієнтів та залучити більш платоспроможну публіку.

 

А ще в програмі були:

 • - майстер-класи по дизайну нігтів від викладачів зі світовим ім’ям,
 • - обрали Майстра Року – нового законодавця моди на манікюр і члена журі проекту 
 • - Nail Trend 2018.

 

А також дівчата в кожному з міст ставали в чергу за автографом на мою книгу “Почніть говорити “НІ”, а потім писали, як мої матеріали по продажах і переговорам їм стали корисні! Купити книгу можна тут.

 

Ось так було після моєї доповіді в Харкові!

Ось так було після моєї доповіді в Харкові!

 

Чого це все пишу, ну, крім того, щоб похвалися! :)

 

Якщо ви власник чи адміністратор салону краси, майстер манікюру, або у вас є знайомі, друзі чи родичі, які цим займаються.

Якщо ви хочете отримати нові знання, ідеї, бути в курсі того, що відбувається у світовій нігтьовій індустрії – реєструйте на сайті https://nailsoftheday.com/

Виставляйте свої роботи, беріть участь в конкурсах та розіграшах, та перемагайте в неймовірному проекті, народженому в Україні, який вже за рік здобув світове визнання в 45 країнах!

 

 

 

 

Як сказати працівнику, що від нього погано пахне?

Як сказати працівнику, що від нього погано пахне?

 

Людмила Калабуха бізнес-тренер

 

Несамовитий запах просто збивав з ніг, закладав ніс, вуха і, здавалося, просто засліплював всіх, хто протравляв в цю кімнату…

Ні, це не цитата з книги Зюзкінда “Парфумер” і не сцена з фільму жахів.

Це реальність, в якій живуть тисячі людей, коли з ними працює смердюча людина.

 

І я не збираюся бути політкоректною і назвати людей, від яких дуже-дуже погано пахне, якимось іншим словом. Особливо тих, з якими в силу непереборних обставин нам доводиться перебувати на одному просторі більше 5-ти хвилин. Або, Боже збав, працювати в одному кабінеті чи офісі.

 

Я спостерігала таку даму на кафедрі іноземних мов одного Львівського ВНЗ. Всі працівники, затиснувши ніс руками та затамувавши подих, залітали в кімнату, де вона сиділа, і вилітали звідти, як корки з пляшки.

 

 • -  Як ви це терпите? І для чого? – питала я. Я ледь не знепритомніла, коли зайшла по справах, на кілька хвилин, а ви спілкуєтеся з нею кожного дня.
 • - А що ми можемо зробити? Ми дарували вже і дезодоранти, і парфуми, вона ними не користується і вперто нехтує всіма правилами особистої гігієни. Ось і страждаємо.
 • - А поговорити з нею не пробували? Провести виховну розмову?
 • - Та вона ж значно старша за нас всіх, ми не наважуємося.

 

От так одна смердюча людина тероризує весь колектив.

 

А якщо це робота з клієнтами? Тут вже страждають не тільки колеги, тут бізнес на межі банкрутства. Втрачаються гроші компанії. І мені відомі власники, у яких такі працівники. Вони також тільки розводять руками: а що ми можемо зробити.

 

Почніть говорити “НІ”! Моя улюблена тема! 

Ось вам корисні техніки з моєї книги, як це зробити.

 

 

Придбати книгу “Почніть говорити “НІ” можна в книгарнях “Є” по всіх містах України.

Або замовити книгу можна тут  і я з радістю вам надішлю особисто і підпишу добрими словами.

Вартість книги 160 грн.


 

А зараз скажемо “НІ” грубому порушенню ваших прав на чисте повітря!

 

І тут на днях в нетрях інтернету я знайшла рятівне коло для таких численних пасажирів “Титаніку”!

 

Американці розробили інструкцію для керівника:

“Як пояснити співробітнику, що від нього погано пахне”.

 

От вони молодці. А я її ще адаптувала під наш менталітет. І вже отримала кілька подяк під переможців смердючих людей, які провели бесіду за алгоритмами з цієї статті. Адже логічніше за все таку розмову провести керівнику, якому важливий психологічний клімат в колективі, продуктивність колег і прибутки компанії.

 

Отже, чого не можна робити ні в якому разі:

 

 1. Не можна говорити при свідках. Ніяких груп підтримки. Ви впораєтеся самі.

 

 1. Не кажіть, що ви знаєте причину поганого запаху. Можливо, це проблема зі здоров’ям. А ви не лікар. І не психолог.

 

Наука психологія вважає це пасивно-агресивною поведінкою. Тобто завдяки поганому запаху так зменшується кількість контактів з людьми. От і менше працювати треба, наприклад.

 

В США якщо один з членів сім’ї не миється навіть після вмовлянь, то це називається abuse - насильство стосовно інших. З таким замаскованим насильством боротися складніше, ніж зі словесним або фізичним. Ми ж всі так боїмося образити іншого, заручники виховання. І в США такі є, як виявляється.

Ваша справа – припинити перетворення офісу на газову камеру.

 

 1. Не критикуйте.
 2. Не узагальнюйте (“вже у всіх увірвався терпець”).
 3. Не натякайте (“ти нічого не помітив в поведінці своїх колег?”).
 4. Не кажіть нічого про національне або культурне походження людини (“може, у вас в селі заведено митися тільки на велике свято, у нас люди миються кожного дня, а деякі – по кілька разів”).

 

лк

 

 

Що і як ПОТРІБНО говорити.

 1. Розмова виключно один на один при закритих дверях.
 2. Емпатичний, м’який, рівний тон. Без оцінки. Без засудження.
 3. Будьте професійні. Поясніть, що те, про що ви хочете говорити, впливає саме на роботу.
 4. Уявіть, що ви говорите про будь-який інший робочий процес (Наприклад, говорите підлеглому, що він відстає від виконання плану або систематично запізнюється ).
 5. Забезпечте зворотний зв’язок: домовтеся зразу на конкретний день, коли знову повернетеся до цієї розмови. Похваліть співробітника, якщо побачите зміни.

 

Скрипт розмови для рятівників всесвіту від смердючих людей:

- (Ім’я,) Мені потрібно з тобою поговорити. Розмова займе 10 хвилин. Зайди до мене в кабінет о 12.00.

- (Ім’я), я помітив неприємний запах і стурбований тим, що запах впливає на твою здатність взаємодіяти з колегами і нашими клієнтами. Це питання треба вирішити, тому що це впливає на роботу компанії в цілому.

 

Фрази, щоб підкріпити свою позицію:

 • Я кажу це, тому що вважаю, що тобі важливо це знати і не хочу, щоб хтось обговорював тебе за спиною.
 • Якби в мене була така проблема, я б хотів, щоб мені про це прямо сказали.

 

Попередження:

 • Підлеглий-мужчина буде захищатися, можливо, агресивно відповість.

 

Ваші дії як керівника - ніяких виправдань!

 

 • Підлегла-жінка почне давити на жалість, розказувати про свою тяжку долю і плакати.

 

Ваші дії як керівника – ніякого жалю і втішань!

Це все маніпуляції, як їх розпізнати, попередити та подолати, я детально пишу в книзі “Почніть говорити “НІ”.

 

Те, що людина вам каже - не важливо!

Важливо тільки те, що вона зробить з інформацією.

 

Ось так. А тепер беремо роздруковуємо, несемо нашим керівникам, вчимо на пам’ять і проводимо репетиції перед дзеркалом, якщо маємо нещастя мати смердючого підлеглого, і в бій!

 

Зробіть репост, хай ця інформація потрапить до тих, кому вона вкрай необхідна!

Очистимо повітря в наших офісах. Почнемо зі свого. Ми зможемо це зробити, ми читали цю статтю.

 

 

Нетворкінг – 5 правил, щоб стати всюди своїм.

Нетворкінг – 5 правил, щоб стати всюди своїм.

 

нетворкінг

 

Що таке нетворкінг?

Нетворкінг – створення мережі контактів, за допомогою яких максимально швидко та ефективно вирішуються будь-які завдання бізнесу та життя.

 

Нетворкінг – необхідний навик успішної людини.

 

Нетворкінг - головний принцип успішного спілкування, переговорів, продажів.

 

Нетворкінг – наше все, щоб досягти успіху в бізнесі та житті.

 

Серце моє обливається кров’ю, коли бачу як чудові професійні люди роблять стратегічні помилки, через які втрачається безліч шансів отримати кращу роботу, переконати важливого клієнта у співпраці та просто бути прийнятим в потрібному товаристві в потрібний час.

 

Швидка допомога від Калабухи!

5 простих корисних дій, щоб були гроші і корисні звязки або 5 правил нетворкінгу, щоб стати всюди своїм.

 

     1. Перше правило нетворкінгу  - доречість, навіть коли вам випадково попався клієнт! :)

Ви полюєтете за клієнтом, надзвонюєте йому, закидаєте листами та повідомленнями і тут (о щастя!), випадково зустрічаєте його на касі в супермаркеті, на прогулянці в центрі, на пробіжці в парку.

 

 • - А-а-а, ось ти мені попався! Нарешті ти беззахісний, без секретарів і охоронців, зараз я все тобі нарешті детально розкажу і продам!

 

Це найкращий спосіб остаточно знищити свої продажі і ділову репутацію серйозної людини! Вам це потрібно? Вперед!

 

А може краще просто сказати “Вітаю! Радий зустрічі, бажаю вдалого дня!”?

 

Ці питання ми детально розглядаємо на тренінгах з продажів та консультаціях для підприємців.

 

Правила великих гравців: випадкові зустрічі поза роботою - місце для світських привітань і розмов про погоду, а не вирішення ділових питань.

І ваша тактовність і професійність дасть свої плоди - люди оцінять повагу до їх приватного життя і ви побачите, що наступна ваша ділова зустріч або дзвінок будуть набагато результативніші, ніж попередні.

 

 

Приклад від моєї подруги:

“Ну, ок - на кассі в супермаркеті, а на заправці або в спортивному залі? А одного разу мене спіймали в басейні :) Було дуже смішно, коли людина пливла по сусідній доріжці і намагалася донести до мене сенс своєї комерційної пропозиції. При цьому все час називала мене на ім’я та по-батькові, дуже головно, що всі решта сміялися. Довелося таки приділити йому 3 хвилини, зависнувши на канаті басейну і пояснити, що я обов’язково дам відповідь на його імейл. Співправця, правда, у нас не склалася, та випадок запам’ятався”.

 

З радістю підписую книгу своїм читатчам! Всі хочуть навичитися говорити "НІ", коли це необхідно!

З радістю підписую книгу своїм читатчам! Всі хочуть навичитися говорити “НІ”, коли це необхідно!

 

     2. Друге правило нетворкінгу - допомога: “Відновіть перерваний політ”.

 

Хочете стати бажаним гостем на всіх вечірках та світських заходах?

 

Уявіть: хтось в компанії щось розказує і раптом підходить офіціант прийняти замовлення, падає на підлогу тарілка чи з’являється нова людина в кімнаті.

 

Що роблять люди? Перемикаються на нову подію чи людину. А історія чи анекдот, як і їх оповідач, залишаються без уваги.

 

І тут ви - принц/принцеса на білому коні - рятуєте перервану розповідь і заробляєте собі балів/плюсів к карму (хто на що орієнтований))) як в бізнесі, так і в житті.

 

Як це зробити?

 

Почекайте, поки присутні зроблять замовлення, зберуть розбитий посуд чи привітаються з тим, хто прийшов. Та зверніться до людини, чию розповідь несподівано перервали:

 

- Будь ласка, розкажіть, що було далі?

- Так що ж відбулося після того, як..?

 

Ось вам таке просте і дієве правило нетворкінгу. Робіть невеличкі послуги людям і вам воздасться!)))

 

Тут я детально пишу про правила нетворкінгу і не тільки.

Тут я детально пишу про правила нетворкінгу і не тільки.

 

     3. Третє правило нетворкінгу – “Ви більше не скупий!”

І мова зараз піде не про гроші! А про слова. Припиніть відповідати одним словом на запитання. Мало того, що співрозмовник напружується, коли потрібно з вас витягти інформацію, так йому немає за що зачепитися, щоб зав’язати світську розмову на вечірці.

 

Згадаємо типовий діалог. Хтось стоїть поряд з вами і намагається бути ввічливим та приємним:

 

 • - Чим ви займаєтеся?
 • - Лікар.
 • - Де працюєте?
 • - В лікарні.
 • - Де живете?
 • - Львів.

 

Вітаю! Ви тільки що вбили цілих три спроби іншої людини бути вам корисною і зав’язати потрібний діловий або особистий контакт!

 

Пам’ятаємо про таку важливу складову іміджу сучасної діловою людини - візитку!

 

Що робити?

Підготувати розгорнуте речення про свою діяльність, місце роботи та проживання, щоб іншій людині було за що схопитися і продовжити спілкування з вами.

 

Наприклад, кілька цікавих фактів про ваше місто, які ви додасте після того як скажете “Львів”, зразу допоможуть іншим підтримати бесіду.

 

Отже, поїхали, приклади від моїх друзів:

 • - Чим ви займаєтеся?
 • - Я адвокат. Дарую людям свободу – спеціалізуюся на питаннях розлучення та шлюбних договорів.

 

 • - Де працюєте?
 • - Керівник освітнього центру “…”. Вчора запустили курс, що покращує пам’ять і вже сьогодні дзвонили батькі дітей і звітували про перші результати. Я така щаслива!

 

 • - Де живете?
 • - У Винниках, це передмістя Львова. Саме наші Винники цікаві тим, що тут провів свої дитячі та юнацькі роки засновник мазохізму Леопольд Захер фон Мазох.

 

Бачите, скільки зачіпок для невимушеної цікавої світської розмови є в ваших відповідях. Ось вже інші люди підходять до вас і прислуховуються, тому що у вас весело і цікаво. Не треба бути нудним! :)

 

Щодо вашої грамотної присутності в соцмережах - детально пишу тут.

 

Я завжди допомагаю учасникам моїх заходів знайомитися між собою!

Я завжди допомагаю учасникам моїх заходів знайомитися між собою!

 

     4. Четверте правило нетворкінгу  - “Оживіть процедуру знайомства”.

 

Ви господар події або до вас підійшли люди, між собою не знайомі, певна річ, їх треба познайомити.

 

Як це зазвичай відбувається:

 • - Це Петро. А це Василь. Познайомтеся.

 

І ось Петро і Василь стоять і дивляться по боках, тому що знову питати чергове “Чим займаєтеся?” і “Де працюєте?” просто нема ні бажання, ні здоров’я.

 

Допоможіть їм почати спілкування! Оживіть процедуру знайомства! Надайте їм мінімальну інформацію один про одного, особливо, чоловікам!

 

Про що?

 • - про сферу діяльності,
 • - про захоплення,
 • - про таланти,
 • - про досягнення,
 • - про те, за яких обставинах ви познайомилися.

 

Приклади:

 • Це Тетяна – редактор модного глянцевого журналу “…”.
 • Це Сергій – він захоплюється шахами і постійно у всіх виграє!
 • Це Олексій – в нього талант художника, хоча працює в сфері IT.
 • Це Анна – минулого року її визнали “Кращим вчителем року”.
 • Це Андрій, ми познайомилися під час мандрівки Бразилією.

 

Виступаю перед студентами модних ВНЗ - вчу нетворкінгу і не тільки! :)

Виступаю перед студентами модних ВНЗ - вчу нетворкінгу і не тільки! :)

 

      5.  П’яте правило нетворкінгу – “Я підслухав і це добре!”

 

Ви в новому товаристві. Склалося так, що ви нікого тут не знаєте. Зовсім нікого. Що робити? Ну точно не підпирати стінку і не починати гортати стрічку новин у своєму телефоні.

 

Ось правильний порядок дій від Калабухи:

 1. Заходите на вечірку, не кидайтеся зразу до фуршетного столу, а постійте кілька секунд біля входу в основне приміщення і пройдіться по ньому поглядом.
 2. Подивіться на групи людей. Вам з них не підходять тільки ті, де люди сваряться. Всі решта – ваші.
 3. Підходите до групи, яка спілкується між собою, зупиняєтеся біля них, слухаєте кілька секунд, і коли один з оповідачів робить паузу, говорите:
 • - Йшов поряд, та у вас така цікава розмова, що я не втримався і послухав. Хочу до вас долучитися. Ви говорили про… (і повторіть останню почуту вами фразу).

 

Або:

 

 • - Я випадково підслухав, що ви говорили про Бермудські острови, я дуже цікавлюся цією темою!

 

Ось ви вже і в товаристві. Після цього можете представити розгорнутою формулою (коротким пітчем):

 • - Я називаюся Михайло, оренда/покупка комерційної та житлової нерухомості.

 

Підготовка – наше все! Ви ретельно підбираєте одяг, аксесуари, взуття, щоб вийти в люди, правда?

З сьогоднішнього дня підбирайте розгорнуті відповіді на такі прості, здавалося б, типові питання та запам’ятайте ці 5 простих правил нетворкінгу.

Детально про правила сучасного нетворкінгу і не тільки я пишу у своїй новій книзі “Почніть говрити “НІ” - як упевнено відмовляти і викликати повагу”.

Як вчасно та грамотно сказати “НІ” людям, ситуаціям, собі слабкому і невпевному, стресу, ліні та всім речам, які заважають нам бути щасливими.

Книга “Почніть говорити “НІ”   б’є рекорди продажів по всій Україні,

За перший же тиждень увійшла в “Топ-20 продажів” по всій мережі Книгарень “Є” і тримається вже так 4 тижні. Продався повністю перший наклад і тепер надрукували другий тираж.

Номінація на кращу книгу України 2017,

Замовити мою книгу “Почніть говрити “НІ” – можна тут.

 

І ви станете зіркою будь-якої вечірки чи івенту, вас з радістю запросять знову і в будь-якому світському товаристві про вас скажуть тільки добрі слова!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як сказати НІ? 10 способів грамотно відмовити і зберегти друзів та клієнтів.

Як сказати НІ? 10 способів грамотно відмовити і зберегти друзів та клієнтів.

Як сказати НІ

 

Вміння сказати “НІ” – ознака зрілої та вільної особистості, яка має право ухвалювати рішення, найбільше корисні для себе, і приймати їх наслідки. Я не бачила людини, яка б не мріяла такою особистістю стати.

 

Тільки як сказати “НІ”, як зробити це правильно?

Зібрала 10 способів, які добре працюють в мене. Впевнена, що вони будуть працювати і у вас. Користайтеся!

 

“НІ” без пояснень.

Не потрібно довгих промов чи виправдань. Це послаблює вашу позицію. Я читала, що в США в деяких групах анонімних алкоголіків навчають ніяк не пояснювати відмову від алкоголю. Там вважають так: “Ваша причина – ваша справа і ви маєте право тримати її при собі: я не п’ю і все”.

А чому б нам не перейняти цей реально працюючий принцип, коли в нас просять, наприклад, позичити гроші?

- Вибач, але я не позичаю гроші.

І цього достатньо.

Як грамотно спілкуватися з представниками поколінь x, y, z – читайте тут.

 

Відмовляти можна з посмішкою, головне, знати, як!

Відмовляти можна з посмішкою, головне, знати, як!

“ У мене є правило”.

Ваше “НІ” – це спосіб позначати межі та кордони, які ви встановили. Це ключове слово порядку, структури і дисципліни вашого життя.

 

 • - У мене є правило – не брати на роботу друзів.
 • - У мене є правило – ніколи нікому не позичати гроші і ні в кого гроші не позичати.
 • - У мене є правило - не брати ні в кого нічого безкоштовно, щоб потім не бути винною. Бо моє правило – я ніколи нікому нічого не винна.

 

Що вам дає цей метод, коли ви говорите про своє правило:

 • - даєте зрозуміти, що “НІ” – це не разова відмова, а ваша серйозно продумала, виважена позиція;
 • - наголошуєте, що тут немає нічого особистого, це не залежить від цієї конкретної людини і її поведінки, ви так чините стосовно всіх.

 

Які б переговори ви не вели, на якому рівні б не спілкувалися, найважливіші речі, без яких вони не будуть успішними, я розказую в цьому відео. Дивіться!

 

У мене вже є домовленості і плани на цей час.

 • - Я хотів би тобі допомогти, але маю завершити попередні проекти, про які маю домовленості.

В даному випадку ваше “НІ” виглядає як кордон для справи, до якої ви вже залучені. Воно звучить, як “ТАК” цінності ваших продуктів, послуг, бренду та зобов’язанням, які ви на себе вже взяли.

 

“Краще я відмовлюся, ніж погано виконаю свою роботу”.

 

Метод відмови, аналогічний попередньому, який вас дорого продає, як фахівця. Що відбувається?

Ви відмовляєте тому, що вам важлива якість виконання того, про що вас просять! Ви не лише декларуєте свої інтереси, ви приділяєте увагу стосункам! Висловлюєте повагу людині і справі, за яку вас просять взятися.

Це важливе правило ділового спілкування - вміти так чітко окреслити свою позиію.

 

 

 “Зараз це неможливо”.

 

Плюс методу:

 • - ви пом’якшуєте свою відмову.

 

Мінус методу:

 • - створюєте хибну надію на ваше “ТАК” в майбутньому.

 

Є ризик, що нас вас будуть тиснути і питати “Якщо не зараз, то коли?”. Я би робила саме так, якби мені так відповіли.

 

Якщо ви дійсно не хочете робити того, про що вас просять та брати на себе зобов’язання, які вам не потрібні, ось приклад від одної моєї подруги, яка так закрила непотрібне їй питання:

 

 • - Якщо вам потрібна відповідь одразу, то тоді, на жаль, НІ.

Грамотно відмовляти також треба вміти в соцмережах і в листах.

 

 “Ти зробиш це значно краще, ніж я!”

Часом вас просять допомогти в чомусь або зробити щось замість когось через невпевненість у власних силах. Тут достатньо надихнути людину і запевнити, що в неї все вийде. Можете ще додати, що вірите в неї.

 

- Ти сам все зробиш значно краще за мене, тому що ніхто не розбирається у твоїй справі фаховіше, ніж ти. Я в тебе вірю!

 

Це важливий принцип тайм-менеджменту та організації вашого життя.

 

 “НІ” і альтернатива”.

Якщо ви самі не можете або не хочете допомогти, порадьте того, хто може.

Вас просять допомогти з якимось проектом, порадьте перевірених фрілансерів, фахівців з різних сфер, які можуть виконати цю роботу. Контакти і рекомендації – цінна допомога.

 

Мої статті з порадами друкують журнали та інтернет-видання. Пишаюся!

Мої статті з порадами друкують модні журнали та інтернет-видання. Пишаюся!

 

Що робити, якщо ваші відмови не приймають?

 

Люди можуть по-різному реагувати і навіть чинити опір вашому “НІ”:

 • - вдавати, що не чули того, чого не хочуть чути,
 • - підлещуватися, вмовляти, благати зі сльозами на очах,
 • - погрожувати санкціями або навіть шантажувати вас!

 

Приклади:

Керівник: “Я не приймаю ніяких відмов!”

Колега: “Від цього залежить все моє майбутнє в цій компанії, хочеш я стану на коліна?”.

Клієнт: “Вам не підходять умови цієї угоди? Ви на ринку не одні, ваші конкуренти нас за неї розцілують!”.

Батьки: “Після того, як ми на тебе поклали все своє життя, ти не хочеш зробити для нас таку дрібницю – поїхати на дачу копати бульбу у свій єдиний вихідний?”. J

 

Наші діти набагато розумініші за нас! Їхні пораду - безцінні!

Наші діти набагато розумініші за нас! Їхні поради - безцінні!

 

Що робити?

 

2 перевірені методи, які рятують репутацію, кар’єру та стосунки.

 

 1. “Просто порахуйте 1, 2, 3”.

Чудову пораду мені дала у свій час моя дочка. Кілька років тому наші з чоловіком стосунки переживали найважчий період і суперечки здавалися непереборними.

 

Тоді наша Аня, підліток, змогла припинити потік нескінченних конфліктів простим способом:

 • Перш ніж щось відповідати, візьміть паузу! Просто порахуйте про себе 1,2,3.

 

Це спрацювало тоді. Це працює зараз!

 

Коли ви берете паузу перш ніж щось відповісти, ви берете контроль не тільки над собою, ви берете контроль над всім процесом переговорів!

 

Результат? Ваші гнівні слова не будуть сказані, а кордони свого тяжко вибудуваного “НІ” залишаться недоторканними!

Так і ми вчинили в Ісландії, коли нас нахабно обдурили!

2. “Натисніть іншу кнопку!”

 

Те саме стосується і листів або коментарів з несправедливою критикою на вашу адресу. Не відповідайте одразу під тиском емоцій. Подихайте глибоко, а ще краще - напишіть коментар чи відповідь в документі на робочому столі комп’ютера чи в “нотатках” телефону. Викладіть у файлі або на папері те, що думаєте і відчуваєте. І замість кнопки “відправити” чи “опублікувати” натисніть “зберегти”.

 

Ваша реакція та ваша відповідь миттєво передає контроль над ситуацією до рук іншої сторони. А в переговорах хто перемагає? Той, за ким наступний хід! Ті, хто вас провокують, лише цього і чекають! А ви не даєте їм очікуваної переваги: ви не реагуєте! Це демонструє вашу силу і витримку!

 

Як ваше “НІ” приносить користь людству.

 

Наше “НІ”, твердо та спокійно сказане – не тільки подарунок, який давно ви заборгували собі! Це велике благо і для іншої сторони, яку ви позбавляєте ілюзій та невизначеності.

 

Ваше тверде “НІ” дає змогу іншим людям рухатися вперед і ухвалювати власні рішення.

А коли ви йдете на переговори і прагнете перемогти, треба чітко усвідомлювати свої цілі - про це я детально пишу тут.

 

Грамотно і вчасно сказане “НІ” робить стосунки щирими. В них немає недомовок, марних сподівань та розчарувань. У кожного учасника діалогу – як у вас, так і у тих, кому ви відмовили, з’являється більше можливостей у всіх сферах життя.

Це ще одна глава з моєї нової книги “Почніть говорити “НІ” Як упевнено відмовляти та викликати повагу”.

Як вчасно та грамотно сказати “НІ” людям, ситуаціям, собі слабкому і невпевному, стресу, ліні та всім речам, які заважають нам бути щасливими.

Книга “Почніть говорити “НІ”   за перший же тиждень увійшла в “Топ-20 продажів” по всій мережі Книгарень “Є” і тримається вже так 4 тижні. Продався повністю перший наклад і тепер надрукували другий тираж.

Номінація на кращу книгу України 2017,

Замовити мою книгу “Почніть говрити “НІ” – можна тут.

 

Так що людей, які будуть знати, як сказати “НІ” тепер значно побільшає!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Покоління X, Y, Z. Теорія поколінь. Кого і як брати на роботу?

Покоління X, Y, Z. Теорія поколінь. Кого і як брати на роботу?

Покоління Z. Теорія поколінь.

 

Пройшло вже 40 хв. Складалося враження, що в цьому ресторані про нас забули. Коли ми знову покликали офіціанта і обурено спитали, коли ж нас нарешті погодують, він по-дитячому посміхнувся і промовив: “Ой, а я забув!”. Це нас порвало! Ми голодні і злі, вже закінчується час для обіду, в нас прийняли замовлення, про нього забули і так весело нам про це повідомляють?

Тоді юнак з дредами нахилився до нас через стіл і показав пальцем на свій бейдж:

- Чого ви так нервуєте? Читаємо разом “Ста-жер!”.

Ось воно – прокляття нашого часу, безвідповідальне покоління Z!

Олег, топ-менеджер, Київ, 46 років.

 

Теорія поколінь X, Y і Z.

Вперше її описали британьські вчені у 60-х рр. ХХ ст. Визначили 3 основні групи людей. Зараз їх ще розділяють на вікові групи стосовно ставлення до інтернету і новітніх технологій. Є багато класифікацій, та мені подобається ця. І я її розумію так.

 

Покоління X – люди після 45-50 і старші. Класика жанру – наші з вами батьки!

Сім’я покоління Х:

Мало розлучень, щоб не траплялося. Терплять. Діти – сенс життя.

 

Робота покоління Х:

Працювати можна тільки тяжко.

Коли в 14 років я пробувала себе як модель, моя мама казала, що це робота для ледарів. А вихована дівчинка з порядної сім’ї не повинна отримувати гроші ні за що.

А я ще тоді дивувался: що ж поганого в тому, щоб не напружуватись і мати при цьому роботу!))) Мама тоді уявити навіть не могла, який то тяжкий хліб – хліб моделі!

 

Покоління Z. Теорія поколінь.

Журналісти з покоління Z на телебаченні. І я в кадрі - розказую!

 

Освіта покоління Х:

Вища освіта – обов’язково! Без диплому ніде на роботу не візьмуть. Як можна працювати не за спеціальністю, тим більше займатися бізнесом (бути торгашем та спекулянтом – який жах!), коли ти юрист чи економіст! Дуже високий рівень загальної ерудиції.

Пам’ятаю, як мені казав мій тато, коли я поступила до Університету:

 • - Ти тепер наречена найвищого ґатунку – в тебе університетська освіта!
 • Я питала хлопців, чи це додає мені балів в їхніх очах, як майбутній дружині, – моя освіта була далеко не на першому місці. А для покоління моїх батьків – пріоритет.

 

Цінності покоління Х:

Стабільність, щоб нічого не мінялося, головне - з/п і вчасно.

Їм потрібно доручати нескладні операції, не залучати до прийняття важливих рішень – їх це лякає!

Вони дуже відповідальні, коли картина світу для них звикла і зрозуміла.

Виконавці. Рішення потрібно приймати за них.

Для них правильно жити – терпіти заради світлого майбутнього, заради дітей, заради репутації (а що люди скажуть?). І вони терплять. Все, що тільки можна.

 

Інтернет покоління Х:

В більшості своїй не користувалися гаджетами, не дружать з інтернетом. Виросли без нього. Не розуміють його значення для сучасного світу, інколи глузують з цього.

 

Мандри - інша реальність, всі покоління є єдиним цілим. На озері Тітікака в Перу.

Мандри - інша реальність, всі покоління є єдиним цілим. На озері Тітікака в Перу.

 

Побут покоління Х:

Нічого не викидають (на горищах чи балконах можна знайти все для того, щоб побудувати повноцінне господарство з вінтажних речей на безлюдному острові).

Пам’ятаю, коли мої батьки затіяли ремонт і викинули стару чавунну ванну, мій дід кожного дня ходив у двір з нею прощатися, здається, навіть розмовляв,  поки її не вивезли разом з рештою будівельного сміття.

 

Все в житті має приносити користь.

На днях  жалілася моя подруга, що її заміська ділянка під загрозою рейдерського захоплення! Хто рейдери? Батьки!

Для її мами-пенсіонерки просто неприпустима думка про те, що на дачу можна їздити відпочивати, а не тяжко працювати! Для неї, як типової представниці покоління X, кожний клаптик має приносити користь, бути обробленим та дати врожай!

Або моя свекруха щиро не розуміла, як можна було кухню і вітальню об’єднати? Що значить “для краси, для простору, для інтер’єру”? Треба двері поставити! Терміново!

Про профілактику і подолання конфліктів читайте тут

 

Вони ніколи не мали особистого простору. Виросли в комунальних квартирах або в дуже тісних житлових умовах. Щиро вважають, що не заслуговують на більше. Навіть не уявляють, як жити в розкоші.

Інша подруга жалілася, що вивезла маму на п’ятизірковий курорт, відлучилася на 10 хвилин, а мама вже всі лежаки на пляжі поскладала, треба ж хлопчикам турецьким допомогти!

 

Гроші покоління Х:

Дуже економлять. Час – гроші, не про них. Готові їхати на 3-х маршрутках на інший кінець світу, щоб заощадити 10 грн і потім дуже цим пишаються. Їх шокує марнотратство у вигляді поїздок на таксі, ходіння по дорогим перукарням і ресторанам. Можна дешевше і смачніше все приготувати вдома, проїхатися трамваєм, а голову пофарбувати на кухні самостійно.

 

 

 

Покоління Y – від 30 до 45.

Це їх ще називають міленіали. Покоління Y зустріло нове тисячоліття в молодому віці.

Це я. Мені 42.

Це ви, якщо вам більше 30-ти.

 

Сім’я покоління Y:

Аналізують помилки батьків. Не хочуть так жити. Багато розлучень. Не хочуть терпіти так, як їхні батьки. Готові терпіти, тільки по-своєму. Діти - одна з ознак успішності і реалізованості. Є багато жінок,  бізнес-леді, для яких ні сім’я, ні дитина – не є головними цілями у житті. Вони реалізовуються у своїй справі і це декларують. Та все одно – без дітей якось не комфортно. Діти мають бути. Хоча б одна дитина. Для них також важливо - “А що люди скажуть?”.

Про те, як я стала підприємцем -  історія тут.

 

Робота покоління Y:

Пережили кризу 2008-2009 рр. Дуже працездатні, вміють йти до мети попри все, наступити на горло власній пісні зараз, щоб отримати бонуси потім. Хочуть віддачі від своєї роботи і більшу участь у прийнятті рішень. Вміють будувати стосунки, йти на компроміс заради цілі. Хороші управлінці. Не тільки виконавці.

Працеголіки, не вміють розслаблятися – яка відпустка, стільки роботи! Не вміють відключати мобільні телефони. Живуть під гаслом: “я повинен”. Якщо за щось платять – хочуть отримати максимум. Дуже вибагливі до сервісу і комфорту.

Про те, яким має бути  імідж ділової людини – цікаво у моїй статті

 

Освіта покоління Y:

Крім обов’язкової вищої освіти, часто - не одної, постійно навчаються на різних курсах і програмах. Диплом важливий, як статус. Також важливі знання, які здобуваються зі всіх можливих джерел.

 

Цінності покоління Y:

Вкладаються в людей. Вони допомагають іншим, їм допомагають. Виросли у дворах – вміють грати в команді. Для них важлива соціальна взаємодія. Потрібен колектив. Ставлять довгострокові цілі і йдуть до них.

 

На моїх тренінгах збирається всі покоління і завжди весело і корисно!

На моїх тренінгах збирається всі покоління і завжди весело і корисно!

 

Інтернет покоління Y:

Інтернет увійшов в їх життя в дорослому віці і вони цінують його можливості. Шкодують про те, що його не було в них, коли вони починали свої бізнеси. Щиро дивуються, як можна сидіти без грошей і без ідей, коли будь-яку інформацію можна отримати та надати, натиснувши пару кнопок?

Читайте мою статтю про помилки роботи в соцмережах - діло пишу!

 

Побут покоління Y:

Важливо мати всі зовнішні та внутрішні атрибути успішної людини – власну квартиру, машину, відпустку на пристойних курортах, сервіс, хороші ресторати, брендові речі, якісну освіту для своїх дітей, догляд за батьками. Все більше в моду входить здоровий спосіб життя. Дуже добре пам’ятають спартанські умови свого дитинства. Готові бути жертвами кредитів і іпотек, тільки щоб жити комфортно і їздити на хороших авто.

А особисто я пишаюся тим, що навчилася працювати з претензіями і несправедливою критикою – тут про це пишу

Гроші покоління Y:

Вміють заробляти, заощаджувати і накопичувати. Вимогливі до себе і до інших. Всі блага у своєму житті заробили самі.

 

 

І ось воно – жахливе покоління Z – люди до 30 років.

 

Сім’я покоління Z:

Рідко прив’язані до батьків. Швидко йдуть з дому у вільне плавання. Не вважають за потрібне одружуватися чи створювати стабільні союзи. Не хочуть заводити дітей. Все більше набирає обертів по світу рух “Свідо́ма безді́тність” (Childfreeчайлдфрі).

 

Вікіпедія про це каже наступне:

Childfreeчайлдфрі — це принципове небажання мати дітей, (не йдеться про людей, які безплідні). Вони не тільки не хочуть заводити дітей, але і відстоюють своє право їх не мати.

 

Робота покоління Z:

Люди швидких результатів. Не хочуть працювати без вихідних, щоб отримати 5 тис $ через 5 або 10 років. Не розуміють та не визнають субординацію:

 • - “Привіт”- в ресторані до клієнтів, які за віком в 2-3 рази старші.
 • - “Та ти пацан” – до заможного клієнта в дорогому бутіку.

 

Не налаштовані на кар’єру і планування.

Добре пам’ятають своє дитинство, порожній дім і відсутність батьків, які постійно працювали. Так, в них були класний одяг, крутий велосипед і модні гаджети (просунутіші інколи, ніж у батьків), та якою ціною? Тому вони не хочуть жити на роботі заради грошей.

Не визнають графіків, розкладів, нормованого робочого дня з 9.00 до 18.00. Не потрібний офіс, не приймають категорично поняття - “ходити на службу”, працюють дистанційно, живуть, де хочуть. Саме сфера діджитал дала таку можливість. Хочуть заробляти і отримувати винагороду не за час, проведений в офісі, а за результат.

Зараз багато компаній переходять повністю на дистанційну роботу. Це модно. Це дає результат.

Представникам покоління Z потрібна свобода.

У Вінниці я проводила тренінг в компанії, яка продає мінеральні добрива по телефону. В них нема офісу. Кожний працює, де хоче. В них є план, який можна зробити за тиждень, а можна за місяць. Як і коли працівники його роблять – це їхня справа. Головне, щоб він виконувався. За це і отримають зарплатню. Так само почали працювати деякі страхові компанії – їхні фахівці в офіс не ходять.

 

Покоління Z. Теорія поколінь.

Вже сама як одна з покоління Z.

 

Освіта покоління Z:

Кидають навчання у ВНЗ, куди вступили за рекомендаціями батьків, або якщо самі втратили цікавість. Їм навіть в голову не приходить, що диплом потрібно мати. Знають всі можливості для самоосвіти, і, коли їм потрібно щось дізнатися, мають миттєвий доступ до інформації.

Як не дивно, при цьому в них невисокий рівень загальної ерудиції, не володіють базовими знаннями з літератури, географії та історії, як покоління Х чи Y.

Нам, поколінню Y, щоб щось дізнатися з якогось конкретного питання потрібно було прочитати тонну книг! А їм достатньо натиснути одну кнопку, а вони цього не роблять. Проте – дуже креативні, вміють швидко обробляти багато різної інформації і видавати несподівані рішення.

 

Цінності покоління Z:

При перших невдачах здаються, безвідповідальні, як в соцмережах, так і по життю – не цей друг, так інший, не ця компанія, так інша.

Не розуміють цінність стосунків, не вкладаються в людей.

Виросли в атмосфері достатку і любові, звикли до схвалення. Батьки так компенсували нестачу уваги – купували їх прихильність подарунками та не завжди справедливими похвалами.

На всі звинувачення у безвідповідальності – єдина відповідь “Я легкий! Я ж вам пояснив, що я забув, проспав, передумав, втратив цікавість!”.

Не мають конкретних цілей, ні в бізнесі, ні в житті. Нічого не бояться.

Чіпляють до резюме фото в купальниках. Не з’являються на співбесіди, їм навіть в голову не приходить передзвонити і про це попередити.

Пам’ятаю розмову з молодою киянкою:

 • - Для чого ти відкрила ресторан? Який в тебе план розвитку бізнесу?
 • - Який план, ви що! Я хочу бути щасливою людиною в оточенні позитивних людей!

 

Як можна зіпсувати таке пафосне фото на лайнері посред Анлантики? А вони можуть!

Як можна зіпсувати таке пафосне фото на лайнері посред Анлантики? А вони можуть!

 

Інтернет покоління Z:

З народження проводили час за екранами моніторів своїх гаджетів. Не бігали по лісам і дворам, не розбивали колінок, не ховалися покурити за гаражі, виставивши когось на шухері. Не розуміють, як грати в команді, що значить почуття ліктя товариша, живуть самі по собі. Індивідуалісти. Покоління –“я”.

 

Побут покоління Z:

Їм не потрібний комфорт. Можуть спати в спальниках на голій землі і мандрувати світом автостопом. В них нема відчуття небезпеки. Не вибагливі. При цьому всьому серед них багато вегетаріанців, багато з них не палить.

 

Гроші  покоління Z:

Гроші їх не мотивують робити те, що їм не цікаво. Гроші – це засіб отримати нові враження і емоції. Покоління мандрівників. Можуть жити в будь-яких умовах, в будь-якій країні. Все їх життя – наплічник та ноутбук. Зібралися і поїхали на нове місце.

 

Що, жахлива картина? Особливо для нас, роботодавців!

 

А тепер історичний екскурс:

від середни 80 і до кінця 90-х років наша країна переживала нестабільні часи - розпад Союзу, Чорнобиль, бандицькі війни, безгрошів’я та невпевненість у завтрашньому дні. Різке падіння народжуваності. В нас тільки одна дитина. І ми не одні такі. Демографічна криза.

Тут питання навіть не стоїть в тому, що нам не подобаються певні представники покоління Z.

 

Мова йде про те, що їх фізично мало і перебирати особливо нема з кого.

 

Що робити?

Замість того, щоб страждати від їх недосконалості, а головне, не відповідності нашій картині світу, давайте скажемо “НІ” своїм упередженням і просто адаптуємось до нової реальності, в якій нам доводиться жити.

 

В Ріо-де-Жанейро з друзями з покоління Z.

В Ріо-де-Жанейро з друзями з покоління Z.

Я знайшла ключ до серця покоління Z!

 

Це учасники моїх тренінгів, з якими завжди весело та цікаво, моїх консультацій,  читачі мого блогу, моїх книг, мої програмісти, фотографи, технічні помічники, друзі-мандрівники, молоді журналісти, моя дочка та її друзі.

 

Як мотивувати  покоління Z, яке не мотивують ні гроші, ні кар’єра?

1. Задачі ставити конкретно і детально, як дитині.

2. З/п видавати кожний тиждень – вони хочуть бачити вже результат, а не в перспективі,

3. Активно хвалити (живуть в системі лайків та репостів),

4. Роботу давати тільки ту, яка їм цікава, і де вони можуть проявити креативність,

5. Залучати в команду (вони цінують корпоративну культуру, їм подобаються тусовки, групи, форуми). Які б вони індивідуалісти не були, сидіння по кільканадцять годин за компами на одинці із собою – неприродній стан для людини. Ми – соціальні істоти. Ніяка віртуальна спільнота не замінить живого спілкування. Саме тому і виникли коворкінги.

6. Їм важливо робити щось корисне, емоційно заряджатися.  Вони хороші діти, тільки вони інші, не такі, як ми! Ім подобається волонтерська діяльність. Вони радо беруть участь в соціальних проектах. Щиро хочуть врятувати світ. І рятують його!

Але тільки до того часу, поки їм це цікаво. :)

 

Висновок – хочете, щоб покоління Z у вас працювало добре – будьте модними, цікавими, креативними і робіть хороші речі для цього світу!

 

Це прекрасний стимул для розвитку і вдосконалення будь-якої компанії та проекту!

 

В кожному поколінні, однозначно, є винятки:

- є такі представники Х, які і з гаджетами прекрасно розібралися (як мій тато, наприклад, у 80 засвоїв комп’ютер, брав участь у моїх вебінарах, був активним користувачем Facebook і завзято мандрував світом) і власні бізнеси на пенсії повідкривали, в тому числі і онлайн;

- є такі Y, які в 45 років сидять на шиї в батьків, ніяку справу не доводять до кінця, кидають своїх дітей, є зразками безвідповідальності і ще декларують це - “Нам так добре!” або пояснюють це пошуками себе;

- мені пощастило мати в колі своїх друзів та клієнтів представників покоління Z, які просто є втіленням самодисципліни та мотивації, свідомого ставлення до світу, роботи і власного життя, ерудити-енциклопедисти, спілкування, з якими - щастя і інтелектуальне задоволення. Вони гроші добре вміють заробляти і полюбляють комфорт! На них завжди можна покластися. І це не тільки люди бізнесу, а науки, мистецтва, медицини. Вони створюють чудові сім’ї і є прикладом відповідальних батьків.

Та теорія поколінь X, Y, Z має право на життя і багато в чому вірна, навіть якщо вікові рамки до 30, до 45 і після 50 не завжди чітко сівпадають. Своє бачення я виклала тут.

 

Це глава з моєї нової книги “Почніть говорити “НІ”. Як упевнено відмовляти та викликати повагу” .

Ця книга наробила галасу, отримала високу оцінку та рекордні продажі на 24 Форумі видавців у Львові.

Книга про те, як упевнено відмовляти і викликати повагу.

Як вчасно та грамотно сказати “НІ” людям, ситуаціям, собі слабкому і невпевному, стресу, ліні та всім речам, які заважають нам бути щасливими.

Книга “Почніть говорити “НІ”   б’є рекорди продажів по всій Україні,

За перший же тиждень увійшла в “Топ-20 продажів” по всій мережі Книгарень “Є” і тримається вже так 4 тижні. Продався повністю перший наклад і тепер надрукували другий тираж.

Номінація на кращу книгу України 2017,

Замовити мою книгу “Почніть говрити “НІ” – можна тут.

 

P.S.

 • - Скажи, чому ти не зробив роботу, яку ми домовлялися, що ти виконаєш на сьогодні?
 • - Я забув.
 • - Як забув? Ми ж тиждень тому домовлялися!
 • - Я ж сказав, що я забув.
 • - Ти розумієш, що ти мене підвів?
 • - Ну, я ж сказав, що я забув. Я легкий!
 • З розмови з програмістом, йому 24 роки. :)
 • Вони легкі! Він же пояснив, що забув. Читаємо разом: “Ста-жер!”.
 • Обожнюю покоління Z. :)

 

 

 

 

Стиль, імідж, легенда – Катерина Положай.

Стиль, імідж, легенда – Катерина Положай.

Людмила Калабуха - бізнес-тренер

 

Дзонить телефон і я чую незнайомий голос:

- Ви виглядаєте жахливо! Ваш образ настільки неправильний, що треба виправляти все – зачіску, макіяж, кольори, силует, все! Як експерт зі стилю, я не могла дивитися ваші відео на YouTube, хоча речі ви говорили дуже толкові!

 

Якби вам таке сказали, дівчата, як би ви відреагували? Тільки чесно?

Коли я розказую цю історію на тренінгах, зал хором відповідає – “Послала б!”.

 

Одна моя клієнтка – власниця IT-компанії з Нової Зеландії порадила мене відомій київській стилістці - експерту рейтингового телеканалу з краси, власниці студії стилю, розробниці іміджу зірок, офіційному представнику Christian DIOR в Україні:

- Калабуха так бізнес прокачає, так продажі підвищить, просто необхідно до неї звернутися!

 

Ось стилістка звернулася. Так почалася наша розмова.

 

В мене було 2 шляхи:

- обурюватися і наводити купу аргументів, що я зірка і красуня,

- детально розпитати, що саме, на погляд професіонала, не так.

 

Та я ж експерт з роботи з критикою та претензіями в бізнесі  і не тільки. Яке перше правило успішного переговорника? Правильно, вислухати, вислухати людину до кінця.

 

Я вислухала. Стилістка пройшлася по мені з голови до ніг і те, що вона сказала, було не просто переконливим, воно було - в яблучко. Моя звикла картина світу захиталася!

 

Що я зробила?

Зібрала валізи і ми разом із дочкою поїхали на зовсім недешеву консультацію в Київ і кардинально поміняли свій імідж, гардероб, зачіски, макіяж та навіть самосприйняття та світобачення.

 

 

Відкрою вам страшну таємницю:

я могла собі дозволити прийти на переговори з наплічником, в кросівках та джинсах. Моя зачіска - незмінний хвостик з резинкою. А гардероб роками складався з десятків штанів та сорочок в клітинку.

Ну добре, ще були сорочки в смужку. І пару піджаків, таких, знаєте, сірих з великими плечами - для солідності!

 

ДО та ПІСЛЯ консультації стиліста

ДО та ПІСЛЯ консультації стиліста

 

Яка різниця, як я виглядаю, коли я даю такий результат? Я ж розумна!

 

Коли після моїх порад ваші соцмережі та сайти масово приводять клієнтів без копійки реклами?

 

Коли після моїх бізнес- тренінгів з продажів ваші продукти, товари та послуги продаються так, що з’являються черги охочих?

Коли ми створюємо такі скрипти продаж та лінійки кроспродуктів, що продажі збільшуються на 40% ! 

Уявіть! Людина, яка зайшла купити якусь дрібничку, скуповує півмагазину і щаслива розказує всім, які ви чудові та радить всім йти тільки до вас!

 

Результат від співпраці зі мною вимірюється в простій та приємній одиниці – це гроші! Що було і що стало після нашої співпраці. І цей результат переконливий!

Так яка різниця, яка в мене сумка, ручка чи зачіска!?

Так думала я.

 


 

Тільки не треба зараз згадувати труси Марка Цукерберга та потерті джинси Стіва Джобса!


 

Я сама про них постійно розказувала, коли мій чоловік намагався мене навернути до гламуру!

 

Чоловіку це не вдалося за 20 років. А стилістці вдалося за 10 хвилин.

В Києві ми пропрацювали все, згідно мого віку, росту, фігурі, сфері діяльності, статусу і темпераменту:

 • - які плечі, комір, гудзики та колір мають бути в моїх піджаків,
 • - довжина і форма спідниць,
 • - ручки та форма у сумок,
 • - висота та форма підборів на взутті,
 • - довжина та колір волосся,
 • - тіні, туш для вій, рум’яна, колір помад на всі випадки,
 • - біжутерія, блокноти та інш.

 

Ось тільки кілька порад, яким я незмінно слідую:

1. В тебе агресивний імідж (це правда! В мене залізна дисципліна, тому і всі, хто зі мною працюють на консультаціях   та тренінгах  мають такі результати), тому тобі треба вбиратися максимально жіночно. Ось і з’явилися мої плаття-футляри, спідниці в підлогу, романтичні костюми, блузи та шалики.

2. Перестань вбирати піджаки з великими плечими та білі сорочки під них, так стаєш схожа на комсомольську активістку радянських часів,

3. Ніяких коричневих, жовтих, гірчичних, болотяних кольорів (які я так полюбляла!))) та строкатих тканин. Тільки яскраві дорогі кольори – червоний, синій, зелений.

 

ДО та ПІСЛЯ консультації стиліста

ДО та ПІСЛЯ консультації стиліста

 

Раз і назавжди забудь про джинси, наплічник і кросівки на переговорах і тренінгах.

 


 

Пам’ятай, те, як ти виглядаєш – 80% твоєї ринкової вартості як фахівця!


 

 

Я сумлінна учениця, тепер в мене вишуканий стиль бізнес-леді, повністю змінений гардероб (стільки викинула!), новий образ і море компліментів.

А в неї – чітке бачення бізнесу і розуміння, як вивести його на новий рівень. Особливо цінними стали поради з моєї книги “Ігри з цінами: 121 спосіб продавати дорого”.

Ми плідно співпрацювали і дуже подружилися. Одна з її порад, за яку я їй вдячна окремо:

 


 

Дозволь собі бути неідеальною! Дозволь бути неідеальними людям, з якими ти живеш!

І ти побачиш, як щасливішим стане твоє життя!


 

 

І уявіть собі мій жах, коли під час мандрівки Бразилією, я відкриваю Facebook і читаю, що її жорстоко вбив колишній чоловік за кілька днів після розлучення.

 

Наніс кілька десятків колотих ран ножицями, якими вона робила вишукані зачіски, в її київському салоні, куди треба було записуватися за кілька тижнів наперед!

 

Її вбили в її ж салоні краси!

 

В місці, де жінки ставали прекрасними і щасливими. Вбили людину, яку всі обожнювали, як втілення професіоналізму, доброти і краси. Їй було 37 років. Двоє маленьких дітей залишилися сиротами. Уявіть собі - тато вбив маму, і сів у в’язницю.

 

Звали її Катерина Положай.

Кілька місяців гучна справа фігурувала в новинах всіх ЗМІ.

 

Катерина Положай вбивство стилістки

Катерина Положай

Такими залоговками рясніли як друковані видання, так і інтернет.

 

Катя вже два роки ангел.

А скільки було планів: вивести свій бізнес онлайн, почати проводити вебінари англійською та французською (яку вона активно вивчала)! Розвивати свій YouTube-канал! Відкривати новий салон!

А я до сих пір я вдячна цій людині, за її сміливість, професіоналізм і віру в те, що краса врятує світ, та щире бажання допомогти.

 

Її більше нема, та стиль від Положай, нова концепція мого образу, продуманий до дрібниць імідж ділової людини 

та виведений на новий рівень бренд на ім’я бізнес-тренер Людмила Калабуха - втілені в життя.

 

І як би мені знову не хотілося зістрибнути в звиклу зону комфорту (яка на справді є зоною дискомфорту), вбратися в джинси, зав’язати хвіст та взяти наплічник (так же ж зручно!), я цього не роблю.

 

В пам’ять про неї, я чітко слідую її настановам. Перечитую свій конспект, зроблений на консультації, дивлюся на одяг в магазинах її очима, подумки раджуся з нею - брати чи не брати якусь річ.

Дякую тобі, Катя! Я пам’ятаю тебе! Цартсво небесне тобі, світлий ангел!

А тепер ти ще і живеш на сторінках моєї книги “Почніть говорити “НІ”.

Це глава з неї, присвячена тобі. А на обкладинці - фото, зроблене в тоєму салоні. Твій стиль, зачіска, макіяж.

 

Книга про те, як упевнено відмовляти і викликати повагу.

Як вчасно та грамотно сказати “НІ” людям, ситуаціям, собі слабкому і невпевному, стресу, ліні та всім речам, які заважають нам бути щасливими.

Книга “Почніть говорити “НІ”   б’є рекорди продажів по всій Україні, наробила галасу на 24 Форумі Видаців у Львові

За перший же тиждень увійшла в “Топ-20 продажів” по всій мережі Книгарень “Є”.

Номінація на кращу книгу України 2017,

Люди пишуть мені, як їх вразила історія мого знайомства та співпраці з відомою стилісткою Катериною Положай. А на презентації книги в Києві я запросила її батьків та дітей. Коли я спитала маму Каті - Людмилу Олексійовну, для кого підписати книгу, вона сказала “Катюші”.

Я підписала, ми обнялися та ледь стримували сльози в повному залі людей - моїй читачів.

Замовити мою книгу “Почніть говрити “НІ” - можна тут.

 

 

Книга Людмили Калабухи "Почніть говорити "НІ".

 

Правила ділового спілкування – як візитка заробляє гроші замість вас!

Правила ділового спілкування – як візитка заробляє гроші замість вас!

Правила ділового спілкування

 

Які особливості ділового спілкуванняв сучасному цифровому світі? Візитка.Чи є право на життя цей паперовий прямокутничок? Це питання викликає завжди бурхливі дискусії на моїх бізнес-тренінгах

Та за 23 роки підприємницької діяльності чітко виділила 10 правил роботи з візиткою, щоб були і гроші і клієнти.

 

 1. Візиткам – ТАК!

Етикет ділового спілкування наполегливо рекомендує мати візитки. І мати їх достатню кількість. Мене щиро дивують люди, які ходять на ділові зустрічі та на бізнес-вечірки без такого необхідного інструменту. Не мати візиток взагалі, не мати візиток із собою у достатній кількості - помилка.

 

 1. Дешевим шаблонам – НІ!

Хороша якість – обов’язкова! Правильні візитки:

 •  - створені спеціально для вас,
 •  - з хорошого твердого паперу,
 •  - з продуманим дізайном,
 •  - актуальною інформацією.

 

Закреслені телефони або від руки дописані імейли – це жах. Це ваше обличчя, це частина вашого бренду.

Пам’ятаю, як мені дала свою візитку директор медичного закладу – інтернетний шаблон на тонкому папері, 30 грн. за 1000 штук, я ще випадково знайшла її відгук на цьому сайті – як швидко зробили і як дешево їй вийшло.

Як можна так знецінювати свій бренд і свою діяльність?  10$ - і вам зроблять індивідуальний дизайн і надрукують 1000 штук чудових професійних візиток.

 

 

 1. Відпрацьовуємо кожного!

На обіді під час пафосної конференції сів коло мене мужчина. Розказав, що він чогось там власник та директор.

 •  - А візитки? – питаються присутні.
 •  - А для чого вам мої контакти, ви що візитки колекціонуєте? Розкажіть спочатку, чим ви займаєтеся, щоб я вам вирішив свої контакти давати чи ні?

 

Більше коло нього ніхто не сідав.

Дивна річ, а я постійно зустрічаю людей, які порушують основні правила ділового спілкування, чинять як цей недалекоглядний підприємець. Не шкодуйте візиток! Дати візитку, особливо, коли просять – це культура ділового спілкування, прояв поваги. Вірте в кожну людину, яка поряд із вами, що вона може бути для вас цінною і стати вам у нагоді як потенційний клієнт чи бізнес-партнер.

 

 1. Ти мені – я тобі.

Так, ми живемо в час електронних пристроїв та соцмереж.

Тільки базовий механізм обміну, який працює тисячоліттями ще ніхто не відміняв! Коли ви щось даєте іншій людині, вона підсвідомо відчуває потребу вам щось дати взамін. І таким чином розвивається контакт і створюються неформальні стосунки. Візитки об’єднують! Це чудова форма ділового спілкування – перевірений спосіб зав’язати та поглибити контакт.

Прекрасний спосіб ділового спілкування – правильно та вчасно зроблені компліменти.

Ось готові приклади:

 

 1. Досьє на людину.

Записуйте на візитках, які вам дали люди:

 •  - дату і місце, де ви познайомилися,
 •  - ставте правильний наголос, щоб ви не потрапили в незручне становище,
 •  - особисті дані (що цікавого сказав, коли вийде з відпустки),
 •  - первинні домовленості – ваш наступний крок для підтримки відносин.

 

Ви думаєте, що такий великий обсяг інформації не вміститься на візитці? В мене поміщається все!

Наприклад:

Lviv iCamp 10.10.16, гот. “Дністер”, “Страхівка – це фінансова гігієна”, з 20.11.16  буде у Львові.

Ось так я позначила – де і коли ми познайомилися, що цікавого сказала людина і коли доцільно з нею продовжити конакт.

А знаєте, як приємно людині чути, що декілька фраз, сказані на фуршеті івенту, стали цінними для інших і запам’яталися. Ви тільки що дорого продали себе – проявили увагу і підкреслили цінність. Ви заробили високі бали для подальшого спілкування. Ви зробили чудовий комплімент.

Візитка – необхідна складова ділових переговорів! Про це – у відео з тренінгу:

 

 1. Заробляє гроші.

Коли на тренінгах з переговорів та продажів ми відпрацьовуємо сценарій особистих зустрічі з клієнтами, всі чомусь дають свої візитки в кінці розмови.

Друзі! Давайте візитки на початку розмови! Що це дає?

Ви сидите в офісі і до вас прийшов клієнт “тільки спитатися” – а ви раз, і дали йому свою візитку:

 •  - людина візитку має, вона вам її дасть сама. І ви вже маєте контакт потенційного клієнта!
 •  - людина візитки не має, то у вас є законне право спитати, як звертатися до клієнта (ви ж дали йому свої дані!).

А звернення на ім’я дуже поглиблює контакт і сприяє майбутнім продажам! А також дає вам логічне право попросити контакти для подальшої комунікації.

Якщо продаж зразу не відбувся, особливо, у сегменті В2В або в “довгих” продажах, де клієнт має визріти і добре вибирає, ви можете подзвонити/написати до цієї людини, вона ж сама дала вам свій контакт!

 

 1. Шпоргалка на переговорах.

 Ось ви на діловій зустрічі. Ціною тяжких втрат, підкупу та шантажу секретаря чи адміністратора))) ви пробилися до людини, яка приймає рішення по вашому питанню – ОПР.

Сидите в кабінеті, серце вискакує з грудей, руки трусяться – є великий ризик переплутати або забути, як його звуть. А так - дали на початку розмови свою візитку, відповідно, він вам дасть свою. Не ховайте її, а покладіть перед собою і постійно підглядайте, коли вам треба звернутися на ім’я.

 

 

 1. Ламає життя!

Вам дали візитку – пам’ятаємо про етику ділового спілкування:

 •  - під час розмови просто треба покласти її перед собою,
 •  - після закінчення розмови покладіть візитку в вашу візитницю, сумочку, внутрішню кишеню піджака, папку з документами.

 

Поводьтеся з візиткою на очах її власника так, ніби це важлива річ. Інакше наслідки можуть бути жахливі!

Моя  одна знайома ну ду-удуже хотіла познайомити свого сина з порядною діловою гарною дівчиною на предмет створення із нею сім’ї. І такою дівчиною якраз була одна з моїх клієнток. Я їх всіх разом з мамою хлопця запросила на свій тренінг, посадила поряд, а потім ми всі разом пішли на каву.

Все було чудово, контакт пішов.

Аж поки він не почав на перерві просто знущатися з її нової, свіжонадрукованої, замовленої в модного дизайнера візитки. Вертів в руках, постукував об стіл, згинав  та ламав. Коли він почав скручував її в трубочку, порядна ділова гарна дівчина припинила спілкування з хлопцем і його мамою та терміново викликала таксі. На дзвінки не відповідала, у фб йому не відписувала.

На моє питання, чого вона так категорична – сказала, що він зі старту не поважає ні її, ні її роботу, він не вихований та занадто нервовий. Ось так візитка ламає життя людей!

Інколи люди йдуть на ТАКЕ, щоб знайти і переконати потрібну людину  

Особисте особистим, а як хитро говорити про конкурентів в бізнесі, щоб їх не сварити – у відео:

 

 1. Це не ваше резюме!

Не треба писати на візитках всі ваші досягнення, наукові ступені, стажування, всі ваші бізнеси та всі ваші роботи! Виберіть основне згідно цільової аудиторії: кого ви хочете залучити до співпраці?

Якщо ви продаєте людям обладнання для ремонту вентиляторів, то не пишіть на візитках, що ви кандидат математичних наук та власник інтернет-магазину “Няшка-хенд-мейд”.

Почитайте, що роблять люди, щоб досягти своєї мети досвід з моїх мандрів!

 

 1. А ось і Facebook!

Зразу після знайомства з новою людиною, запропонуйте зафейсбучитисяЯкщо такою можливості зразу нема, то як тільки ви дістанетеся до інтернету, не полінуйтеся вбити в пошук Facebook координати власника візитки, і відправте йому пропозицію подружитися. Можна навіть без супровідного листа. Людина буде памятати, що ви нещодавно спілкувалися.

Які можливості відкриває нам правильна візитка і правильне її використання!

Ось вам різні види ділового  спілкування, які приносять гроші, клієнтів та корисні звязки!

Ось вам простий паперовий прамокутничок, який чудово може продавати замість вас!

Слава візитці і многая літа!)))

 

Page 1 of 912345...9

Записи вебінарів про продажі та експрес-поради

Алгоритм: Як зробити так, щоб нас зразу взяли заміж?

Робота з запереченнями клієнтів:

Як проходять тренінги Людмили Калабухи: користь і позитив!