в Неаполі (1)

 

Неаполь? Та це крімінальна столиця Італії! Куди ви їдите? - питали і робили “страшні очі” люди, які в темі, італійці, які в курсі, самі неаполітанці, коли ми в них поселялися.

 

Те, як лякає інтернет, - мовчу!

 

Та ми місяць мандрували Бразилією, бували у фавелах - осередках кріміналу та наркотрафіку і що із нами сталося на словацькому кордоні. Ніби досвідчені.

 

Та все одно холодок під шкірою гуляв.

 

Я сьогодні не буду писати

 

Каморра… Чули? Найстрашніша, найдавніша злочинна організація Італії. Поряд із якою розпіарена Голівудом сицилійська мафія Коза Ностра - початківці і новачки.

 

Заснована у 18 ст неаполітанськими королями для неформального контролю населення, виявлення та усунення незгідних, сьогодні Коморра налічує 111 кланів, між якими поділена вся територія Неаполя та контролюються обіг наркотиків, зброї, контрабанда цигарок, проституція та вуличні крадіжки.

 

Інколи між кланами виникають збройні сутички за контроль над сферами впливу.

 

Всі пам’ятають сміттєвий скандал кілька років тому, коли про величезні зловоннні гори невивезеного сміття на вулицях Неаполя говорив і писав весь світ. Так ось, це влала не домовилася з Коморрою, яка контролює ще і ринок сміттєвого бізнесу.

 

47% італійців вимагають ввести війська і за допомогою армії навести лад із мафією Неаполя.

 

На зразок того, як у Бразилії вводять війська для зачистки кримінальних поселень - фавел.

 

Італійці нарікають на бездіяльність і корумпованість поліції, яка нічого не робить для покращення ситуації. Треба чітко усвідомлювати, якщо із вами щось стається у нетрях Неаполя - ніхто вам не допоможе!

Відповідальність за ваше майно, здоров’я та життя покладена тільки на вас самих!

 

В чому жах саме Коморри? Там нема централізованої влади! Анархія і постійний переділ території і зон впливу. Якщо ти сьогодні домовився з одним хресним батьком мафії, завтра його територія і зони впливу вже можуть бути захоплені іншим кланом.

 

замок оро (1)

 

Про масштабність вуличних грабіжок і неблагополучні райони Неаполя ходять легенди. Тому, щоб залишитися при своїх валізах, грошах і телефонах ми чітко виробили для себе правила поведінки.

 

10 правил виживання в кримінальних містах та країнах:

 

  1. Не носити із собою сумки та гаманці.

 

  1. Брати мін грошей і зберігати їх в потаємному тонкому гаманці, який носиться виключно під одягом - манібелті.

 

Ми не одні були такі мудрі, коли бачили на касі в супермаркеті місцевих жителів та туристів, які витягали потрібну суму з-під одягу (розстебнувши ремінь та гудзик на штанах або піднявши догори футболку). Ніхто не дивувався цьому стриптизу. Тут це необхідно.

 

  1. Не брати банківські картки, на які покладені великі суми. Нам розказували страшні історії, коли туриста під загрозою розправи приводили до банкомата, змушували ввести код, знімали всі гроші і тільки тоді відпускали.

 

  1. Не носити всі гроші із собою. Обов’язково залишати в готелі НЗ. Якщо навіть на вулиці і заберуть, щоб хоч щось залишилося.

 

  1. Не вбирати на себе ніяких цінних речей і ювелірних прикрас. Навіть годинники краще не носити. А хороші телефони пристібувати спеціальними мотузками до одягу. Та і взагалі витягати їх тільки при найнагальтнішій потребі.

 

  1. Пильнувати фото та відеотехніку від блискавичних скутеристів. Крадіжки на скутерах - особливість Італії. На великій швидкості вихоплюють у вас з рук сумку або камеру, добре, якщо ще не покалічать.

 

нетрі Неаполя (1)

 

  1. Не ходити вулицями, на яких нема людей. Пересуватися містом тільки людними місцями. Озброєні такою цінною інформацією, ми не пішли на велику історичну площу подивитися старовинний палац в світлі ліхтарів. Там не було людей. А потім вичитали у інтернеті, що це саме страшне місце Неаполя, де найбільше торгують наркотиками.

 

Хіба що вам наркотики потрібні. Тоді вам туди!)))

 

  1. Не підходити до наперсточніків, які закликають вас зіграти та приєднатися до шоу на кожному кроці. Не втрачати пильність, розглядаючи вуличних мімів, музикантів або художників. Поки ви стоїте, роззявивши рота, ваші цінні речі переходять іншим.

 

  1. Не брати на вулицях троянди, які ніби безкоштовно роздають всім підряд, особливо, коли ви йдете в парі. Потім ця троянда коштує в 10 разів дорожче, тому що ви ніби не зрозуміли умови. І не заплатити не можна, як і повернути назад.

 

  1. Не користуватися допомогою сторонніх осіб при розрахунках банківськими картками. Спритні молодики вивчають вашу платоспроможність, вихоплюють ваші картки, попередньо запам’ятавши ваш пін-код.

 

А головне, не вважати себе найрозумнішим, досвідченим туристом чи просто крутим перцем, який все тримає на контролі і з яким ніколи нічого не ставалося і не станеться.

 

Саме така зухвала позиція і призводить до неприємностей.

 

Ці прості правила перевірені нами на практиці і не раз рятували як нас, так і тисячі мандрівників в найнеблагополучніших країнах світу.

 

Поділіться з друзями в соцмережах, вони вам будуть вдячні!